KONTAKT POVÍDÁNÍ FOTOGALERIE ÚVOD Daniel Vrbík | osobní stránky
BOULDERINGOVÉ DOPOLEDNE V JIZERKÁCH

Po měsíci jsem se zase podíval domů a protože mám Jizerky za zadkem, proč nevyrazit že? Honzik dostal doma vycházku a jen tak ze zvyku přibalujeme botky samochodky do batohů. No ze zvyku, Honza je tam má snad porád, ač otcem od rodiny, sebevrahem zůstává. Míříme tedy ke Kozovi a do kopce na Sviní kámen.

- jak dál? -

Na Sviňák normálkou za dva. V komíně mokro, nahoře oslizlý mech, no paráda, že já se nechám vždycky ukecat. No ale výhledy stojí za to. Viditelnost tak pět metrů, pak bílá stěna. Aspoň není v okolí skal ani noha, ono taky, kdo by jel lézt že? Snad jen nejotrlejší jizerskohorští lezci a těch není mnoho a tak se po všech skalách co tu jsou snadno rozproztřou.

- pět metrů spárkou -

Když už jsme tu, tak ještě na Netopýří. Nádherná, úzká věžička. Normálkou po žebrech to není tak složité, tak honem nahoru. Honzik to bere nějakou šílenou šestkovou spárou. No, koukám na něj přes hledáček a doufám, že se nezrakví. Je to ale zkušený sólista, takže v pohodě dolézá, tam, kam potřebuje. Dolu to bere z druhé strany spárkou, ve které se tutově zaklínil, ale po chvíli je venku.

- sokolíkem na vrchol -

Postupujeme pomalu po hřebeni dolů k Viniční cestě. Po cestě ještě výstup na Ostrý. Širočinou nahoru to má Honza už nacvičené. Nahoře ještě medituje nad tím, jestli vázat tkaničky a zkusit to slanit, nebo stejnou cestou zpět. Nakonec se rozhoduje pro druhou variantu a celé soukání po centimetrech se opakuje.

- cesta dolů -

Z Ostrého ještě kolem Homole cukru a ke Zvonu. Majestátná skála je jedním ze symbolů zdejšího lezení. V mlze vypadá zajímavě. Tam už samozřejmě nelezeme. Což o to, věřím, že nahoru by to ještě šlo, ale dolů by to už nebylo tak růžové. Aspoň pro mě ne. Cesta po Viniční moc neubíhá, ale po chvíli jsme zase u Kozy a frčíme do Liberce. Výlet to byl myslím podařený, zase po dlouhé době jsem nazul lezečky a lezl venku. V Jizerkách jsem snad nelezl tři roky a i když jsem poslední dobou vyklepaný a při lezení nadávám jak špaček, tak z nějakého důvodu to tady pro mě ma své kouzlo. Lezení je to sice specifické, těžké a výhledy nebývají časté, ale ta romantika...ááách :)

P.S. Kdyby se někomu zdálo, že na všech fotkách je Honza, tak to bude tím, že ve dvou se těžko fotí někdo jiný ;)

A ještě jedno P.S. Na konci je animovaný GIF, doporučuji shlédnout (akorát se asi dlouho načítá, buďte trpěliví :)

- Zvon -

- počasí toho dne bylo skutečně překrásné -

- jako staří mistři -

- Netopýří -

- vrcholovka -

- vrcholovka II.-

spárové lezení

- spárové lezení-

Veškerý obsah na těchto stránkách jsou majetkem autora a jakékoli kopírování či šíření bez jeho souhlasu je v rozporu se zákonem a dobrými mravy.
Rozlišení monitoru při tvorbě: 1280 x 800px.
© Daniel Vrbík, 2010