KONTAKT POVÍDÁNÍ FOTOGALERIE ÚVOD Daniel Vrbík | osobní stránky
PROCHÁZKA PO LÍŠNI

Je červen a začíná období vlahých letních večerů, kdy vzduch je prosycen všemi možnými alergeny, louky jsou obývané obávanou hordou klíšťat a po setmění je člověk nucen odolávat nájezdům roztoužených slečen a krvežíznivých komárů. Přišlo léto. Jaro jako by letošní rok přeskočil.

- letní květena -

Léto se vyznačuje několika (bio)(socio)(fyzicko)geografickými specifiky. Rtuť teploměru se šplhá do závratných výšek. Prodloužování dnů je stejně příjemné, jako zkracování sukní a spodních dílů kostýmků. Člověk je zase po dlouhé době rád, že je na světě.

- líšeňská kaplička I. -

Léto mám rád. Mám ho radši než jaro. Na jaře lidé vidí jen ten rozpuk přírody. Jen ty pomíjivé květy, čerstvě zelené listí a kolem spousty roztomilých "žvížátek". Zato já vidím bláto a bordel co padá ze stromů když odkvete. V létě je všechno ustáleno. Cvrčci hrají své serenády v poledne u cesty polem nebo k romantickému západu slunce. Člověk si může jen tak lehnout do trávy, nechat se unášet sněním a pozorovat mraky plující po obloze.

- asi chrpa -

A k večeru pak třeba přijde letní sprcha. Rychlá bouřka smyje ze světa všechnu špínu. A všechno se zase rozsvítí sytými barvami. Člověk žije.

- líšeňská kaplička II. (ukrytá) -

Veškerý obsah na těchto stránkách jsou majetkem autora a jakékoli kopírování či šíření bez jeho souhlasu je v rozporu se zákonem a dobrými mravy.
Rozlišení monitoru při tvorbě: 1280 x 800px.
© Daniel Vrbík, 2010