KONTAKT POVÍDÁNÍ FOTOGALERIE ÚVOD Daniel Vrbík | osobní stránky
PÁLAVSKÝ EXPRES

O víkendu mělo pršet a tak jsem si řekl, proč nejet někam ven. Nebudou lidi, nebude vedro, nebudu muset pít, paráda. Ale ejhle. V sobotu ráno se slunce kutálí po obloze a vypadá to na slunečný den. Pravda, nejdříve padaly provazce deště a tak jsem svůj výlet hodlal odložit, přeci jenom, co je moc je příliš a tak po půlhodině pokračování slastného spánku, během nihž se mraky trhají, nastává zběsilý úprk na vlak. Zaplaťbůh, že má zpoždění.

- pálavská zahrádka I. -

V Popicích opouštím vlak a na nástupišti lidí, jak kdyby něco rozdávali zadarmo. Kdeže jsou mé odhady, že nikdo nepojede. Nasazuju tedy závodní tempo abych davu utekl, ale stále mne stíhá jakýsi subtilní stařík. Očividně místní, co si jel do Brna do supermarketu a teď maže na vinohrad. S vypětím všech sil se mu vzdaluju, a tak se na hrázi Novomlýnských nádrží svlékám do trička. Dneska bude vedro.

- pálavská zahrádka II. -

S přibýváním lesního porostu a výškovými metry už sice začíná být příjemněji, ale také roste počet funících výletníků. Ve chvíli, kdy předeženu jednu skupinu, za zatáčkou se objeví druhá a já tak ani nezastavuju, nesvačím, nepiju a neodpočívám. Jen doufám, že za tou další už nikdo nebude. Na Sirotčí hrádek se vydrápu z posledních sil, něco pojím, popiju a valím zpátky. Kousek pod vysílačem mě chytá déšť. Příjemný, chladivý, opojný déšť. Ochlazuje mě na přijatelnou teplotu a svět se zase rozzáří barvami.

- k Mikulovu -

A to je vše přátelé. Na hrázi už jen roboticky pohybuji nohama dopředu a dozadu a snažím se udžet stále stejné tempo. Pokud se mi to podaří, mám šanci na to, že nebudu muset čekat dvě hodiny na další vlak. S posledními silami přicházím na nástupiště a v dalších pěti minutách sedím ve vlaku směr Brno. A celkové skóre?? 25 kilometrů během šesti hodin, úpal, úžeh, z******í večeře, bolesti hlavy, zimnice... holt ne vždy se zadaří :)

Veškerý obsah na těchto stránkách jsou majetkem autora a jakékoli kopírování či šíření bez jeho souhlasu je v rozporu se zákonem a dobrými mravy.
Rozlišení monitoru při tvorbě: 1280 x 800px.
© Daniel Vrbík, 2010